Молитва к преподобной Харитине Литовской

Преподобная Харитина Литовская

О преподобная и преславная мати Харитино, невесто Жениха твоего Христа, предстательница и хранительница Великаго Новаграда и земли Русской. Услышы ны, молящияся к тебе, и якоже попечение имела еси о обители твоей и иночествующих в ней и множество жен русских на путь спасения направила еси, тако и ныне помози нам, просвети омрачение умов наших и к свету истинныя веры настави народ российский, надежду на Бога в душах наших укрепи, любовь в сердцах наших утверди и испроси нам время на покаяние. Во дни великих бед и скорбей страны нашея буди о нас заступница, умоли Пречистую Матерь Господа, да спасет землю русскую от глада, от нашествия врагов и междуусобныя брани, от смертоносных язв и болезней, да укрепит ны в Православии, единомыслии, братолюбии и непоколебимем даже до смерти исповедании веры Христовы, да научит ны послушанию Церкви Его Святей. О приснопамятная мати наша Харитино, принеси за нас грешных молитвы твоя и разсеянных чад Божиих собери любовию твоей, возжжи пламень молитвы в сердцах наших, да славяще память твою, прославим Господа нашего Иисуса Христа во веки веков. Аминь.

Молитва мученикам Хрисанфу и Дарии
Молитвы священномученику Харалампию