Молитва утренняя, св. Иоанна Кронштадтского

Боже, Творче и Владыко мира, призри милостью на создание Твое, украшенное Твоим Божественным Образом в сии утренние часы, да живит, да просветит Твое око, тьмами тем крат светлейшее лучей солнечных, мою душу темную и умерщвленную грехом. Отыми от меня уныние и леность, даруй же мне веселие и бодрость душевную, да в радовании сердца моего славлю Твою Благость, Святость, Твое безпредельное Величие, безконечные Твои совершенства на всякий час и на всяком месте. Ты бо еси Творец мой и Владыко живота моего, Господи, и Тебе подобает слава от разумных созданий Твоих на всякий час, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитвы вообще в болезнях
Молитва человека, страдающего рассеянием, невниман...